Vnímání věku je relativní, záleží na lidech v okolí
Kdo chce vypadat mladě, nemusí nutně podstupovat plastické operace. Podle psychologů z německé Univerzity Friedricha Schillera v Jeně stačí obklopovat se staršími lidmi.  
více...
Pozdní kariéra
Doléhá-li na vás KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU, pokuste se jí nepodléhat. Nespoléhejte na to, že léta zaměstnání vám automaticky přinesou pracovní postup, stabilitu a vyšší plat.
Pojem krize středního věku je nejčastěji spojován se soukromým životem a krizí partnerskou, ale objevuje se ve všech oblastech, kterými člověk prochází. Když se blíží doba, kdy už přestává svůj věk počítat na –cet a přechází na –sát, začíná se častěji ohlížet a bilancovat. V této věkové kategorii je docela častá ztráta motivace a častěji dochází k vyhoření.
 
více...
Úspěšné stárnutí a aktivní stáří
Pro obyvatele hospodářsky vyspělých států se stal realitou dlouhý život ve stáří. Délka života se pohybuje kolem 82 let pro ženy a 76 let pro muže. Při dosažení 65 let (věk považovaný za hranici stáří), mají ženy před sebou nejčastěji dalších více než 20 let a muži více než 16 let života.  
více...
Mužský přechod – výmluva nebo skutečnost?
Podle posledních vědeckých výzkumů velké procento mužů ve věku okolo 50 let (a někdy i mnohem mladších) pociťuje snížení své fyzické či psychické kondice.  
více...