Hltání a zlozvyky a obezita
Lidé, kteří řeší pocit hladu tím, že jedí rychle až do pocitu úplné sytosti, se s třikrát větší pravděpodobností propracují k nadváze. K tomuto závěru došli japonští vědci, podle nichž problém ještě více prohlubuje snadná dostupnost fastfoodů a mizící správné stravovací návyky.  
více...
Vnímání věku je relativní, záleží na lidech v okolí
Kdo chce vypadat mladě, nemusí nutně podstupovat plastické operace. Podle psychologů z německé Univerzity Friedricha Schillera v Jeně stačí obklopovat se staršími lidmi.  
více...
Ženy si nevybírají práci hodnocenou podle srovnání s kolegy
Výdělek, jehož výše závisí na konkurenci mezi kolegy, láká více mužů než žen. Zjistili to výzkumníci z americké University of Chicago v rámci studie, která hledala příčiny přetrvávajících rozdílu v platovém ohodnocení mužů a žen.  
více...
O spavosti rozhodují geny
Vědci objevili gen, který určuje, jak dlouho člověk musí spát  
více...
Přináší brouzdání po internetu depresi?
Lidé, kteří tráví příliš času brouzdáním po internetových stránkách, častěji vykazují depresivní symptomy – tak by se zjednodušeně daly shrnout závěry studie uveřejněné v časopise Psychopatology.  
více...
Smát se či nesmát
Opravdu tolik pomáhá, když se člověk na ostatní směje? Jsou pak lidé k němu vstřícnější?  
více...
Jsem slon
V určitých značkových obchodech s oblečením si  při nákupu připadám jako slon. Připadám si tak, i když vím, že je to poněkud iracionální.  
více...
Nejrozšířenější předsudky o krizi
Životní krize je situace, která může potkat každého. Jde se o subjektivně prožívaný stav bezvýchodnosti, zoufalství, vyčerpanosti, bezmoci., doprovázený pocitem , že člověk „už nemůže dál“ a je na konci svých sil. To je chvíle, kdy člověk potřebuje 4P: pomoc, podporu, porozumění a pocit bezpečí.
Ale snad největší nebezpečí, které na vyčerpaného člověka ocitajícího se v krizi číhá, jsou ustálené a pevně zakořeněné předsudky.  
více...
Nechat si pomoct?
Vždycky když zjistím, že se někde objevila seriozní služba nabízející pomoc v domácnosti, musím říct, že mě to potěší. I já patřím k těm ženám, které občas neví, kde jim hlava stojí a  rády přijmou pomoc...  
více...
Obyčejná změna účesu nebo nelítostná praktická „zkouška ženského sebevědomí“?
O sebevědomí se toho tolik napsalo a pořád ještě píše a troufám si i tvrdit, že se ještě i hodně napíše. Obchod se sebevědomím jenom kvete. Vždyť kolik lidí je spokojených samo se sebou a kolik si jich věří natolik, že by přece jen minimálně  nepatrným zvětšením nepohrdlo, protože ohlídnete-li se kolem sebe, velmi snadno nabudete dojmu, že ho prostě není nikdy dost..  
více...
Děláte se nepostradatelnou a to Vás může zahubit
Hroutíte se pod tíhou všeho, co na Vás visí? Ne, že se Vám zdá, že jste na všechno sama – ono to tak je!
Ale ruku na srdce, nezvykla jste všechny okolo sebe na to, že to vždycky zbude na Vás a Vy se o to postaráte?
Chcete-li to změnit, najděte si tu svou výmluvu a zapuďte jí sotva na ní pomyslíte.
 
více...