Co o muži prozradí oblečení

To, jak se muž obléká, prý vypovídá o jeho erotických touhách a dokonce o utajených vášních.

Nejspolehlivějším znakem osobnosti muže  je kravata. Shodují se na tom nejen módní znalci, ale i sociologové a psychologové. Podle anket uskutečněných v několika západoevropskyých zemích 80% lidí považuje kravatu za výrazný znak mužské sexuality.
Někteří psychologové dokonce tvrdí, že katoličtí kněží, kteří kravatu nenosí,jen bílý kolárek, jsou vlastně symbolicky kastrováni. Britští evangeličtí  faráři, kteří nosí bílou kravatu, dávají najevo mužnou sílu a zároveň sexuální abstinenci.
Zdrojem informací o povaze muže je třeba sportovní čepice. Kromě původní funkce vypovídá o neformálnosti jejího nositele i o snaze vyniknout. Rozhalená košile s límečkem vzbuzuje dojem přitažlivosti, zapnutá ke krku je jasným signálem pořádkumilovnosti a určité chladnosti. Košile se stojáčkem signalizuje muže tolerantního a zcestovalého.
Vzhled muže a jeho oblečení je důležitým zdrojem informací o něm samotném.
Přitom zdaleka neplatí, že nositel nevýrazného obleku nevyvolává erotický náboj. Na některé ženy může jeho konveční oblečení působit dojmem, že se schválně maskuje, a může je to naopak provokovat. Platí t to,že velmi svůdně působí i všechny uniformy, které naopak tělo zahalují  - vojenská, hasičská, letecká a dokonce i soudcovský talár má svůj sexappel.
Dá se říci, že oblékání je něco jako věda. Jednotlivé módní detaily vyjadřují za určitých okolností sklon nebo naopak odpor k sexu. Těžká vlněná látka obleku či manžety upnuté k zápěstí, stejně jako  silnější a šustivější tkaniny (např. gabardén nebo tvrdé syntetické materiály) a příliš tlumené barvy.rozhodně nedeklarují sexuální touhu svědčí spíše o sexuálním nezájmu. Naopak kožená bunda, neformální košile hluboko rozepnutá či nedbalá elegance vyjadřují sexuální přitažlivost.

Zdroj: 100+1.17/2006