Tržiště
Jak došlo k vývoji lidského jazyka
Zvířata vydávají zvuky, mnohé z těch zvuků přenášejí informace. Lidská řeč ovšem zůstává nepřekonaná  
více...
Jak funguje placebo
Placebo efekt je jednou z největších záhad moderní medicíny. Tor Wager, psycholog z Kolumbijské univerzity se skupinou svých kolegů pouštěl v průběhu jednoho experimentu velké dávky elektrické energie do zápěstí čtyřiadvaceti pokusných subjektů.  
více...
Podání ruky vás představí

Podávání ruky je důležitou součástí budování kontaktů. Zamyslete se proto, zda vaše ruka nepřipomíná při stisku leklou rybu, nebo naopak nedrtí ruku druhým.

 
více...
Jaký je ten pravý mužský taneční styl..
Taneční pohyby Johna Travolty prý lámou ženám srdce! Alespoň to tvrdí vědci
Okázalá taneční gesta hollywoodského herce Johna Travolty v kultovním filmu Horečka sobotní noci zaručeně přitáhnou něžné pohlaví
 
více...
O spavosti rozhodují geny
Vědci objevili gen, který určuje, jak dlouho člověk musí spát.  
více...
Zlí hoši mají větší šance
Ví se to už dávno, ale statistiky to nyní potvrdily. Takzvaní zlí hoši mají dalko větší úspěchy u žen než ti slušní aspořádaní.  
více...
Šéfová
Každá pátá žena uvádí, že ji strach, bolesti hlavy nebo deprese trápí daleko častěji, když pracuje pro šéfovou.
Nedávno jsem si v novinách přečetl výsledky zajímavého psychologického výzkumu. Každá pátá žena uvádí, že ji strach, úzkost, bolesti hlavy nebo deprese trápí daleko častěji, když pracuje pro šéfovou, než když pracuje pro šéfa. Naproti tomu muži prý žádný rozdíl mezi mužským a ženským nadřízeným nepozorují.
 
více...
Není úsměv jako úsměv
Lidé disponují dvěma druhy úsměvu.  
více...
Sociální inteligence
Někomu je možná z húry dáno a je ve společnosti oblíbenější, úspěšně dosahuje svých cílů a ostatní jsou mu při tom rádi nápomocní, zatímco druhý je společností ignorován, nevydobude si žádnou pozornost i přestože se o něm nedá říct, že by byl hloupý., nenápaditý nebo zlý.  
více...
Sedm pravd o zamilovanosti
Sedm velkých pravd o zamilovanosti, které jsou podložené vědeckými výzkumy.  
více...
Trpíme skutečně nedostatkem spánku
Podle průzkumů prováděného s jedenácti tisíci dospělými lidmi, kteří odpovídali na otázky v dotaznících, polovina dotázaných má pocit, že spí málo, a dvacet procent z nich prokazovalo všechny znaky nadměrné denní ospalosti.  
více...
Káva a prsa

Šálek kávy může snížit obvod vašeho hrudníku. Káva totiž obsahuje látky, které ovlivňují hormony v ženském těle. Podle švédských vědců existuje mezi konzumací kávy a zmenšováním prsou přímá úměra.

 
více...
V kterých zaměstnáních předčí amatér profesionála?
Britský maršál Montgomery prohlásil, že na světě existují jen dvě zaměstnání, ve kterých amatér předčí profesionála.  
více...
Kávou proti demenci
Káva zřejmě snižuje riziko vzniku degenerativních onemocnění neboli demence. Snižuje totiž škody, které v těle může páchat cholesterol. Káva byla se snižováním rizika Alzheimerovy nemoci spojována již dříve, ale až nyní se vědcům podařilo přijít na to, proč je tomu tak.  
více...
Sexuální život v Čechách
Výzkum sexuální života Čechů ukázal, že Češi vynikají pouze ve frekvenci sexuálních styků, tam se řadí hned za balkánské národy.
Jinak patří téměř ve všem do světového průměru. Alespoň podle toho,jak o svém sexuálním životě mluví nahlas.
 
více...
Vyvíjí se mozková kůra i u dospělého?
Eleonor Magiur z Univerzity College v Londýně zkoumala skupinu 16 londýnských taxikářů a 50 mužů kontrolní skupiny. Zjistila, že určitá část šedé hmoty mozkové je u taxikářů větší než u mužů kontrolní skupiny.  
více...
Domácí zvíře nebo alergický milenec
Pro většinu těch, kteří s žádným zvířetem nežili ve společné domácnosti, by to byla celkem jasná záležitost. Volili by ve většině partnera se rčením „člověk k člověku a zvíře je zvíře“.
Ale pro ty, kdo mají zkušenost s tím, co všechno Vám může zvířecí člen domácnosti poskytnout, už to tak jednoduché není.
 
více...