Káva může zmenšit ženské poprsí

Šálek kávy může snížit obvod vašeho hrudníku. Káva totiž obsahuje látky, které ovlivňují hormony v ženském těle.

Podle švédských vědců existuje mezi konzumací kávy a zmenšováním prsou přímá úměra. Čím více kávy ženy konzumují, tím plošší je jejich hrudník. Polovina z žen zkoumaných ve švédské studii měla ve své výbavě jistou mutaci genu, která souvisí s konzumací kávy a velikostí prsou.
"Pití kávy může mít velký vliv na velikost prsou. Ženy pijící kávu se ale nemusí obávat, že jim prsa zcela zmizí přes noc. Zmenší se, ale rozhodně nezmizí,“ tvrdí Helena Jernstromová z Lundské univerzity.

Jeden či dva šálky kávy uškodit ženám nemohou, naopak podle několika studií je chrání před rakovinou prsu. Nadměrné množství kofeinového nápoje však ohrožuje vnady žen jinak. Ty, které denně vypijí tři a více šálků kávy ohrožují velikost svého poprsí. Ženy konzumující tři a více šálků kávy denně mají v průměru o 17 procent menší prsa než ženy, které pijí méně tohoto nápoje. A podle švédských odborníků jsou přitom ohroženy více ženy s větším poprsím.
Jestliže se některá z čtenářek teď rozhodla s kávou razantně zatočit a definitivně jí vypustit ze svého nápojového lístku, nutno dodat, že i pravidelné pití kávy může mít svá pozitiva. Káva totiž snižuje riziko rakoviny prsu i u žen s vysokým rizikem tohoto onemocnění kvůli genetické dispozici v rodině.

Zdroj: Novinky.cz