Podání ruky vás představí


Podávání ruky je důležitou součástí budování kontaktů. Zamyslete se proto, zda vaše ruka nepřipomíná při stisku leklou rybu, nebo naopak nedrtí ruku druhého.

V byznysu je podání ruky jedinečná příležitost. Je to jediný okamžik, kdy umožníte cizím lidem, aby vstoupili do vašeho osobního prostoru a navázali s vámi fyzický kontakt. Zároveň vytváří emocionální pouto. Ujistěte se, že podáte svou ruku každému, koho v byznysu potkáte. I žena může podat ruku jako první a nemusí čekat, až ji nabídne muž.
Pevný stisk ruky ukazuje, že si věříte, jste upřímní a přátelští. Pokud je však příliš pevný, signalizuje dominanci, egoismus a nedostatek důvěryhodnosti. Slabý stisk naopak vzbuzuje dojem sociální nešikovnosti, nejistoty, stydlivosti nebo lhostejnosti.
Pokud chcete, aby si druzí vaše podání ruky zapamatovali, podávejte ji přímo a dlaň neotáčejte nahoru ani dolů. Pevně stiskněte a jednou nebo dvakrát potřeste. Netřeste rukou neustále nahoru a dolů.
Váš stisk by měl být pevný, ale příjemný. Může se lišit podle toho, s kým se potkáváte. Dva muži si obecně tisknou ruce pevněji a dvě ženy naopak méně silně. Vyhýbejte se však drtivému stisku.
Podání ruky dlaní nahoru je submisivní gesto, a druhá strana by si tak mohla myslet, že vám chybí sebedůvěra. Pokud otočíte ruku druhé osoby směrem dolů, bude to naopak vnímat jako snahu o vaši dominanci a kontrolu nad ní.

Zdroj:
ezinearticles.com