Dobré vztahy s kolegy prodlužují život
Vycházíme-li dobře s kolegy, má to pozitivní vliv nejen na naši kariéru a spokojenost s prací  
více...
Souvisí rozvod s dojížděním za prací?
Dojíždění za prací může přinášet zajímavé kariérní a finanční výhody  
více...
Podání ruky vás představí

Podávání ruky je důležitou součástí budování kontaktů. Zamyslete se proto, zda vaše ruka nepřipomíná při stisku leklou rybu, nebo naopak nedrtí ruku druhého.

 
více...
Ženy si nevybírají práci hodnocenou podle srovnání s kolegy
Výdělek, jehož výše závisí na konkurenci mezi kolegy, láká více mužů než žen. Zjistili to výzkumníci z americké University of Chicago v rámci studie, která hledala příčiny přetrvávajících rozdílu v platovém ohodnocení mužů a žen.  
více...
Pozdní kariéra
Doléhá-li na vás KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU, pokuste se jí nepodléhat. Nespoléhejte na to, že léta zaměstnání vám automaticky přinesou pracovní postup, stabilitu a vyšší plat.
Pojem krize středního věku je nejčastěji spojován se soukromým životem a krizí partnerskou, ale objevuje se ve všech oblastech, kterými člověk prochází. Když se blíží doba, kdy už přestává svůj věk počítat na –cet a přechází na –sát, začíná se častěji ohlížet a bilancovat. V této věkové kategorii je docela častá ztráta motivace a častěji dochází k vyhoření.
 
více...
Šéfová
Každá pátá žena uvádí, že ji strach, bolesti hlavy nebo deprese trápí daleko častěji, když pracuje pro šéfovou. Nedávno jsem si v novinách přečetl výsledky zajímavého psychologického výzkumu. Každá pátá žena uvádí, že ji strach, úzkost, bolesti hlavy nebo deprese trápí daleko častěji, když pracuje pro šéfovou, než když pracuje pro šéfa. Naproti tomu muži prý žádný rozdíl mezi mužským a ženským nadřízeným nepozorují.
 
více...
Sociální inteligence
Někomu je možná z hůry dáno a je ve společnosti oblíbenější, úspěšně dosahuje svých cílů a ostatní jsou mu při tom rádi nápomocní, zatímco druhý je společností ignorován, nevydobude si žádnou pozornost i přestože se o něm nedá říct, že by byl hloupý. nenápaditý nebo zlý.  
více...
Žena není rizikový zaměstnanec
V české společnosti stále přetrvává tradiční rozdělení mužských a ženských rolí, tj. muž = živitel, žena = matka, hospodyně.Vysokoškolsky vzdělané ženy, ačkoli to slovně popírají, chtějí mít děti a v praxi kopírují postoje svých matek, tedy chtějí stačit všechno: PROFESI, DĚTI i DOMÁCNOST.  
více...
Vyzrajte na nejasný inzerát

Každému, kdo hledal nové pracovní místo, se již určitě stalo, že mu přišel e-mail ve znění: ''Nesplnil jste podmínky z inzerátu, proto jsme dali přednost jinému uchazeči.'' Někteří podmínky skutečně neberou v potaz a prostě zkouší štěstí.

 
více...
Vyhněte se trapasu na pracovním poli
Trapasům se daří všude, a tak ani v zaměstnání o ně není nouze.
Možná se Vám k pracovní kvalifikaci bude hodit i pár dobrých rad, jak se vyhnout trpným situacím a kde a jak si dát pozor.

 
více...
Podle čeho vybíráme pracovní prostředí
Lidé mají sklon vyhledávat prostředí, které odpovídá jejich povahové orientaci.
Je určeno šest typů osobnosti tíhnoucích k určitému profesionálnímu zaměření. Každý z těchto typů orientuje svou kariéru do pracovního prostředí, které je v souladu s jeho osobností.  
více...
Desatero manažerské neschopnosti

Epidemie špatného managementu se šíří po celém světě a má některé základní společné rysy.

Tady je deset projevů naprosté manažerské neschopnost.

 
více...
Deset kroků směřujících ke změně kariéry
Uvažujete o změně kariéry? Pak byste měli nejprve věnovat čas zhodnocení své současné situace, výzkumu dalších kariérních možností a následně správné volbě kariéry, která vás bude uspokojovat. Článek shrnuje deset doporučení.  
více...
Nejčastější chyby zaměstnání, které ohrožují zdraví
Chyb, které lidé v zaměstnání dělají a které mohou ohrožovat nejen jejich tělesné i duševní  zdraví, ale i zdraví jejich blízkých a kolegů, je hodně. Jednou z nejčastějších je přeceňování vlastních sil a nedostatečná asertivita.  
více...
Vědí Vaši spolupracovníci s kým mají tu čest?
Dokážete se s kolegy dohodnout, když se vám pracovní projekt hroutí pod rukama? A nebo máte problémy s ostatními komunikovat. Máte skvělé nápady, ale nedokážete je dotáhnout do konce? A nebo jste sólista, který se rád ve všem šťourá a většinu věcí si udělá raději sám?...  
více...
Plánování kariéry
Chci mít takovou práci, která mě bude těšit a která mi půjde.
Jak se plánuje kariéra? Co je profesní cíl a jak si stanovit, aby byl reálný a dosažitelný?
 
více...
Mít náhradní scénář
Slovo "dynamický" se stalo jakýmsi moderním zaklínadlem. Hledáme dynamické pracovníky, chlubíme se dynamicky rozvíjející firmou, dynamicky žijeme, dynamicky myslíme. Jenom abychom něco neprošvihli, aby nám nic neuteklo. Koloběh života však nezastavíme. Ti, co byli včera mladí, na všechno stačili a všechno zvládali, jsou dnes střídáni ještě mladšími a dynamičtějšími. I v životě firmy či podniku koloběh života neustrne a z času na čas je nutná změna. Faktická, nebo alespoň v rovině nových přístupů k starším zaměstnancům.
 
více...